Yükleniyor

...
E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-Müstahsil, E-Defter, E-Irsaliye, E-İhracat

Denizli Bölgesinde E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-Müstahsil, E-Defter, E-Arşiv Ve E-İhracat programlarımız ve hizmetlerimiz vardır.

Eta, Bay.t, Akınsoft ve DenbilPro programları ile E-DÖNÜŞÜM hizmetimiz 2013 yılından beri devam etmektedir. Bu yasanın çıktığı 2013 yılından 2019 yılı sonuna kadar 85 bin civarı E-Fatura mükellefi oluşmuştur. Kapsam 5 milyona düşünce bu rakamın 350 bin olması öngörülüyor.

e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarında ciro 5 milyon TL ve üzeri olunca zorunlu hale geldi.

Resmi gazeteye göre 2018 veya 2019 hesap dönemi brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan mükelleflere 1 Temmuz 2020 tarihinde e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına geçme zorunluluğu getirildi.

Hazihazırda E-Fatura mükellerlerine ise 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren E-Arşiv Fatura kullanmaları zorunlu oldu.

Uygulamayı kullanmaya nasıl başlayabilirim?

  1. Uygulamayı kullanmak için başvurusu uygun bulunan tüzel kişiler, düzenledikleri e-Faturaların değişmezliğini, bütünlüğünü ve kaynağının doğruluğunu garanti altına almak için Mali Mühür kullanmak zorundadırlar. Bunun için gerekli başvuruyu http://mm.kamusm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

  2. e-Fatura işlemlerinde kullanacağınız hesap bilgilerini edinebilmek için GİB’e doğrudan başvurmanız gerekmektedir.Mali Mührünüz tarafınıza ulaştığında  www.efatura.gov.tr adresinden online başvuru yapabilirsiniz.